УКРДОРІНВЕСТ РОЗІРВАВ КОНТРАКТ З ІТАЛІЙЦЯМИ ЧЕРЕЗ ДЕФЕКТИ ПРИ РЕМОНТІ ТРАСИ КИЇВ-ПОЛТАВА

2b3a0755ДП “Укрдорінвест” розірвав контракт з італійською компанією – підрядником “Тодіні Конструціоні Дженералі С.П.А.” через велику кількість дефектів та серйозні помилки, допущені при ремонті траси М-03 на ділянці Київ – Полтава, які створюють небезпеки для дорожнього руху.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила директор ДП “Укрдорінвест” Олена Криворучко під час спільного виїзду в Полтавську область разом з в.о. заступника голови “Укравтодору” Володимиром Сущенком для оцінки невиконаних компанією “Тодіні Конструціоні Дженералі С.П.А.” робіт по ремонту траси М-03.

“Говорять, що іноземні підрядники апріорі працюють добре. Однак у нас є конкретний приклад, який показує, що кожне правило має виняток”, – зазначила Криворучко, уточнивши, що йдеться про італійську компанію “Тодіні Конструціоні Дженералі С.П.А.”, яка була залучена у якості підрядника до ремонту зазначеної траси на ділянці Київ-Полтава.

“Мова йде про колосальні кошти, і, при цьому, підрядник недобросовісно ставився до виконання робіт. Незважаючи на неодноразові продовження даного контракту, в серпні 2016 роки нами виявлені настільки величезні порушення, що контракт довелося розірвати”, – повідомила вона.

За словами глави ДП “Укрдорінвест”, сукупно за двома контрактами італійській компанії мало бути сплачено 1667 млн грн.

Водночас, Криворучко наголосила, що вартість виявлених дефектів буде вирахувана з цієї суми.

“Нами було виявлено велику кількість дефектів, і тепер їх необхідно відняти від фінальної суми, що підлягає оплаті колишньому підряднику – компанії “Тодіні Конструціоні Дженералі С.П.А.”, – зазначила Криворучко.

Нагадаємо, з початку 2008 року “Тодіні Конструціоні Дженералі С.П.А.” здійснювала також реконструкцію автомобільної дороги М06 Київ – Чоп (93 кілометри від Грушвиці до Бродів). Одночасно італійська фірма ввела в експлуатацію на Рівненщині два підприємства з виробництва асфальту. При цьому з 2009 по 2014 рік в судах Рівненської області розглядалися позови до зазначеної компанії про стягнення заборгованості за надані послуги тощо. Про це свідчать дані Єдиного державного реєстру судових рішень України.

Крім того, протягом 2016 року в судах уже Полтавської області було розглянуто кілька позовів про відшкодування матеріальної шкоди, завданої внаслідок вчинення дорожньо-транспортної пригоди.